Przygotowanie towarów do wysyłki i stosowanie wypełniaczy do paczek
Otrzymaj oferty od specjalistów jak Serwispak nawet w kilka minut
Chcę otrzymać ofertę

Serwispak

Przygotowanie towarów do wysyłki i stosowanie wypełniaczy do paczek

Autor: Serwispak, publikacja: 2014-07-07

Zabezpieczenie towaru podczas jego transportu do Klienta to podstawa braku reklamacji jak również pozytywna opinia o naszej firmie.

Polski Klient staje się coraz bardziej wymagający i nie życzy sobie upychania do pakowanego towaru śmieci w tym pomiętych gazet czy starej folii stretch. Bardzo często tak się zdarza, że wysyłane towary są w ogóle bez żadnych zabezpieczeń wysyłane do Klienta co powoduje ich uszkodzenie i brak możliwości dochodzenia roszczeń od firm kurierskich. W regulaminie wielu z nich możemy przeczytać o konieczności stosowania wypełniaczy do paczek takich jak poduszki z powietrzem, skropak czy chipsy styropianowe.

Zdjęcie nr 1

Dla przykładu na stronach UPS możemy przeczytać, żeby "użyć wystarczającej ilości luźnego wypełniacza, aby mieć pewność, że zawartość nie będzie się przesuwać podczas wstrząsów pudełka. Zaleca się, aby pudełko było nieco przepełnione w celu uwzględnienia układania się materiału w trakcie wysyłki". Podobnie czytamy w regulaminie DHL, DPD, GLS czy KOLPORTERA.

Czy twoja firma korzysta z zabezpieczania towarów z użyciem poduszek z powietrzem lub innych wypełniaczy?

Jeżeli nie to warto to zrobić. Tego typu zabezpieczenie unieruchamia towar nie pozwalając mu się przemieszczać po kartonie jak również separują go od brzegu kartonu.

Ważnym czynnikiem jest amortyzacja wysyłanego towaru.

Zdjęcie nr 3

Poduszki z powietrzem świetnie amortyzują uderzenia oraz wstrząsy przy czym pakowany towar jest estetycznie zabezpieczony, a Klient zadowolony.

Do produkowania takich wypełniaczy służą niewielkie (wielkość drukarki laserowej) urządzenia jak chociażby typu Air Speed Smart bezpłatnie udostępniane przez firmę Serwispak. Cała obsługa urządzenia wraz z dostarczaniem folii jest po stronie firmy wstawiającej urządzenie. W zakres tego wchodzi serwis urządzenia, naprawy ewentualnie jego wymiana na sprawne. Koszt dostawy materiałów również jest po stronie firmy użyczającej taką maszynę.

Jeżeli podczas kalkulacji kosztów odliczymy brak reklamacji towarów to w sumie zaoszczędzimy pomimo wydatków związanych z zakupem materiałów eksploatacyjnych do produkcji wypełniaczy do paczek.Opracowano:
Dariusz Mróz
Serwispak

Inne usługi lub produkty - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 834 589 Wykonawców i Dostawców najlepszych w 2021 roku w poszczególnych miastach powiatowych: